Жителі як багатоповерхівок, так і приватних будинків, стикаються з гудінням водопровідних труб. Чому в квартирі відчувається акустичний шум і що в таких випадках робити – це перші і важливі питання, які вимагають негайного вирішення. Неприємний звук може спостерігатися, і коли кран закритий, і коли його відкривають. У будь-якому випадку гул в трубах вимагає усунення.

Причини гудіння водопровідних труб (найбільш поширені):

  1. Занадто високий тиск в мережі водопроводу;
  2. Неякісний монтаж труб та сантехніки;
  3. Зменшення внутрішнього перерізу трубопроводу;
  4. Несправності сантехніки.

Перша причина найбільш імовірна, якщо ви живете в багатоповерхівці або якщо в будинку встановлено потужний насос. При цьому коли кран перекривають – шум посилюється. Подібна ситуація зустрічається під час складних ремонтних робіт на водопровідній магістралі і усунути її повинна керуюча організація.

Друга причина, чому при закритому крані гуде водопровідна труба, пов’язана з непрофесійним монтажем, коли елементи нещільно з’єднані або закріплені.

Зниження внутрішнього діаметра труб відбувається в тих будинках, де капітальний ремонт комунікацій не проводився довгий час. Водопровідні канали можуть заростати зсередини іржею і солями. Як наслідок – зменшується їх діаметр, тоді як тиск води залишається колишнім. Усунути гул в такому випадку допоможе заміна металевих труб на пластикові.

Остання причина має місце, коли в квартирі пошкоджено кран або змішувач. Неприємні звуки можуть видаватися не тільки в приміщенні, де є неполадки, але і в інших кімнатах. Виявити проблему допоможе почергове відключення всіх ввідних кранів.

Усунення причин гудіння водопровідних труб,

Водопровідна труба при включенні води може почати гудіти. Це викликано надмірним тиском в системі і здатне привести до її розгерметизації і розриву з’єднань. Для зменшення навантаження і усунення гулу в тому місці, де кран стикується з трубою, встановлюється спеціальна повітряна камера. Вона і буде приймати надлишковий тиск на себе.

У деяких випадках вода в систему надходить з підвищеним тиском і може містити повітря. Цю ситуацію усунути самостійно не вдасться і буде потрібно залучення сантехніка. Проблеми, чому гуде водопровідна труба, коли відкривається кран, не виникає, якщо тиск в змішувачі дорівнює 2 атм. При такій величині повноцінно може працювати і посудомийна, і пральна машини. Граничним межею по тиску є величина 6 атм.

Якщо кран гуде кілька разів на день, то можна припустити проведення ремонту комунікацій у кого-то з сусідів. При цьому елементи можуть бути нещільно з’єднані між собою. Усунення недоліків монтажу і хороша фіксація труб допоможе позбутися неприємного гулу. При близькому розташуванні труб одна до іншої вода, яка по ним проходить, може створювати вібрацію і приводити до їх взаємного зіткнення. Подібна проблема вирішується обертанням кожного каналу резиною.

Діагностувати засмічення каналу можна, від’єднавши кран або змішувач від труби і оцінивши її стан. Нарости на стінках призводять до того, що виникає реактивний потік води створює невеликі вібрації і шум. Оскільки найчастіше скупчення бруду, яка міститься в водопроводі, відбувається на його кінцях, то їх можна спробувати почистити. Ділянки на кінцях труб схильні до засмічення не тільки в металевих трубопроводах, а й в поліпропіленових і пластикових. Діаметр відводів змішувача відмінний від перетину самого каналу, що і сприяє накопиченню бруду саме на таких ділянках.

Для усунення засмічення, що приводить до гудіння труб, можна використовувати механічне чищення, а також пневматичну або гідравлічну промивку. Промиванням називається процес протікання безперервного сильного потоку води по трубопроводу. Для цих цілей застосовуються циркуляційні або електричні насоси. Таким способом можна промити засмічення з легких частинок в мережі, де вода проходить з високою швидкістю.

Зверніть увагу! Промивання неефективне для каналів великого діаметру, в яких рідина тече повільно. При цьому все одно важкі частинки будуть осідати на внутрішніх стінках.

Прочищення можна проводити на окремих відрізках труб. Для цього з проблемної ділянки відключається і спускається вода. Труба від’єднується і прочищається за допомогою товстого дроту. Якщо виконані дії виявилися неефективними, то частина з засміттям вирізають і замінюють на нову. Для виключення додаткових шумів через ненадійною фіксації, канали щільно прикріплюють до будівельних конструкцій, застосовуючи гумові прокладки.

Коли в квартирі гудуть труби, то іноді найбільш просте рішення проблеми криється в водорозбірної арматурі. Якщо при відкритті крана водопровідний канал починає вібрувати, то причина в несправності змішувача. Цю несправність можна вирішити шляхом відключення води по стояку і виконання нескладного ремонту.

Для цього знімають кран-буксу і розбираються з прокладкою, що знаходиться на кінці штока. Вона може або бовтатися на ньому, або мати загострений край конусної форми. У першому випадку відслужила прокладка просто замінюється нової, у другому – її краю підрізають ножицями. Встановивши кран-буксу на місце і перевіривши працездатність, можна усунути гул.

Подібні неполадки характерні для змішувачів старого зразка, оснащених напівоборотними або вентильними кран-буксами. Сучасні змішувачі моделі і кульові крани не мають прокладок, що перекривають воду. З цієї причини вони не можуть стати причиною гудіння водопровідних труб. Таким чином, визначення, чому гудуть водопровідні труби при закритому або відкривається крані і що при цьому робити, є важливим аспектом комфортного проживання в квартирі і в усьому будинку в цілому. Своєчасне вирішення проблеми забезпечить ефективність роботи системи на довгі роки.