Величезне бажання сучасної людини жити в облаштованому заміському будинку, так чи інакше, сприяло тому, щоб сьогодні умови проживання у власному котеджі або на невеликій дачі були максимально комфортними і прийнятними. Для цієї мети проводяться в найдальші куточки регіону необхідні інженерні мережі, розробляється якісне та надійне обладнання, яке виконує завдання різного роду і багато іншого. Чи не зупиняються на своєму розвитку і каналізаційні системи, виробники яких сьогодні пропонують якісне та сучасне обладнання для вирішення питання очищення утилізації стічних вод.
Однією з них є герметична вигрібна яма, що дозволяє надійно зберігати побутові стоки для подальшого їх вивезення спеціальною технікою. Вона повністю ізолюється від зовнішнього середовища, забезпечуючи екологічну та санітарну безпеку власникам будинку та навколишньому середовищу. Однак постійний виклик асенізаційної машини для відкачування вигрібної ями аж ніяк не прикрашає комфорт прожіванія.Напрімер: 5-ти кубів яму при сучасному витраті стічних вод на 5 чоловік проживають необхідно відкачувати (за статистикою), як мінімум 1 раз на тиждень або 50 раз на рік!

Саметому сьогодні їй на зміну приходять сучасні та надійні септики, які забезпечують очісткусточной води, що дає можливість в подальшому забезпечити підземну фільтрацію, тобто видалення очищених стоків у грунт. Тим самим абсолютно пропадає проблема постійної відкачування ємності і постійного виклику асенізатора. Наприклад: сучасний септик або автономна каналізація відкачується всього 1 раз в 2-3 року! Тобто в 100-150 разів менше, ніж класична вигрібна яма! Ось це новина, чи не так?
На сьогоднішній день існує багато різних варіантів і технологій виготовлення септиків. Тому нерідко у сучасних і просунутих вітчизняних користувачів виникає питання: «який септик вибрати для свого будинку, щоб вирішити всі необхідні завдання і при цьому заощадити власні кошти, ну і звичайно отримати надійний, якісний продукт?».
Допомога у виборі септика

Найпоширенішою і надійною системою для дачних будинків прийнято вважати септик попереднього очищення, вироблений в Україні на основі Європейської технології.

         

Як правило, він має одну або дві камери, в яких відбувається частковий цикл очищення стічних вод, серед яких процес бактеріального розкладання. Головним достоїнством даної системи прийнято вважати її принцип роботи, який гранично простий і, на відміну від аналогів, абсолютно не боїться перебоїв в подачі води, повністю енергонезавісім, прекрасно працює при сезонному проживанні. Ще одним плюсом такого септика є відсутність в необхідності його технічного обслуговування при тривалому терміні експлуатації (всього 1 раз в 3 роки). Однак перед тим, як вибрати септик для котеджу з постійним проживанням, необхідно рассматріватьболее продуктивну систему очищення (станцію повної біологічної очистки до 98%). Самою технічно простий і, тому, надійної технологією вважається сістемаевропейской технології «септик -Сідай», яка передбачає очистку в 2 етапи. На першому з них відбувається первинне очищення, яка здійснюється шляхом проходження стічних вод через першу камеру септика, що затримує основні забруднення і очищає воду до 65%. На другому етапі відбувається доочищення в септику аеробної доочистки «САД» до 98% за допомогою спеціальних аеробних мікроорганізмів. І далі очищені води можуть бути видалені в фільтраційний колодязь або в дренаж. При такому високому рівні очищення дренаж абсолютно не забивається і прекрасно працює протягом багатьох років.

Існують також і багато інших видів септиків і очисних споруд, тому про те, який септик для дачі, котеджу, готелю, ресторану і т.д. вибрати в тому чи іншому випадку, необхідно вирішувати кожному покупцеві, радячись з досвідченими дипломованими фахівцями. Рекомендуємо ніколи не економити на питанні закупівлі сучасного септика, так як якісне обладнання, при професійному доборі фахівця, буде працювати не менше 50 років!