Якщо Ви зважилися на будівництво нової автономної каналізації або почали відчувати необхідність заміни існуючої системи, Вам знадобляться поради, які допоможуть визначитися з вибором моделі і її розташуванням на ділянці.
1. Для вибору автономної системи очищення стічних вод Ви повинні визначитися з ймовірними витратами води. Це повинен бути середньодобова витрата, залповий скид (при використанні ванн, душових і т.д.). Витрата визначається від кількості постійно проживаючих людей, а також гостей / персоналу, складу санітарних приладів. Від цього залежить правильний підбір моделі фахівцем.
2. Потрібно знати, як Ви будете використовувати воду в будинку. При звичайній життєдіяльності (умивання, миття посуду, користування туалетом, прання особистих речей) підбирається станція класичного типу. При наявності професійного водокористування (кафе, їдальня, пральня, склад продуктів і т.д.) вже необхідно і специфічне обладнання. Це необхідно знати фахівця з підбору станції очистки.
3. Ще при виборі станції очистки вже потрібно планувати, куди Ви будете скидати очищену воду. Це може бути дренаж в грунт (при наявності піску, супіску і допустимого рівня грунтових вод), слив в найближчий водойму (після знезараження води).
4. Також планувати спосіб або місце утилізації сміття, опадів, що утворилися в процесі очистки води. Швидше за все, в складі очисних споруд вже є ємність накопичення цих домішок. Потрібно передбачити можливість періодичної відкачування цього сміття.
5. Після вибору моделі очищення стічних вод потрібно підібрати розташування її на Вашій ділянці. Необхідно враховувати санітарну зону від очисних споруд до житлових будинків (як своїх, так і сусідських), також дотримуватися відстань до питної свердловини (як своєї, так і сусідської).
6. При наявності басейну, купелі необхідно передбачити окремий трубопровід промивання і зливу води. Чи не можна скидати цю воду в побутову каналізацію! Краще відразу пустити цю воду в дренаж (звичайно якщо немає домішок у воді).
7. Не допускається скидати в побутову каналізацію дощову воду з покрівлі, стоянки, газону. Передбачте окремі лотки, труби.
8. При використанні каналізації з різним витратою протягом року (сезонність водокористування) інформувати про це фахівця з підбору станції. Можливо Вам знадобляться очисні споруди модульного (сегментного) типу.
9. Підбираючи автономну систему очищення стічних вод, поцікавтеся виробниками матеріалів і обладнання, яке входить до складу споруд. Застосування надійного обладнання і матеріалів зробить спокійне користування каналізацією.
10. Упевнитися професіоналізмом і компетенцією фірми, а також фахівця, які Вам будуть підбирати очисні споруди.
Нашою компанією «Будинок Екології» були проведені, як нові автономні системи очищення стічних вод, так і реконструкції існуючих септиків. Нова система відповідає всім необхідним нормам – пройшла експертизу і отримала висновок санітарно-епідеміологічної служби. Застосовані сучасні комплектуючі, надійне обладнання, а також нові способи очищення стоків (запатентована Укрпатент).
Нові методи обробки каналізаційних вод дозволяють очищати сучасний стік з акумулюванням залпових скидів, поділом відходів і без перевантаження бактерій агресивними речовинами. Це все дає нормативно чисту воду і відсутність неприємних запахів.
Якщо вам необхідно виконати реконструкцію септика (локальних очисних споруд) – все це виконає фірма «Будинок Екології».