Японська мудрість говорить:
«Непитущий не знає, як смачна вода з похмілля»
Мова в цій статті піде не про питну воду, яку ми кожен день п’ємо і не цінуємо. Тут Ви прочитаєте про використану нами воду, яка після умивальників, унітазів, ванн, біде тече по трубопроводах в підлозі, далі в землі, і в підсумку потрапляє в автономну систему очищення стічних вод. У цьому технологічному спорудженні відбуваються різноманітні процеси, що призводять до отримання технічно чистої води і окремо відходів (сміття, мул).
Роль якісного очищення води є найважливішою. Ключові показники доброї води повинні не тільки відповідати санітарним нормам, а й володіти стабільністю. В незалежності від часу доби, дня тижня, свят, відпусток, сезону і навіть Вашого настрою, безпечна робота очисних споруд каналізації необхідна.
Той, хто вже стикався з автономними системами очищення стічних вод, знає, що після днів прийому гостей, вихідних, днів прибирання та прання буває неприємний запах біля фанової труби або місці, де стоїть очисну споруду. Якби Ви ще й заглянули всередину цих споруд, знявши кришку, Вам постала б картина неправильної роботи технологічних процесів:
– переповнення нормального рівня води, і відповідно винесення сміття і бактерій з водою з споруди в дренажні поля або водойму;
– всепоглинаюча піна, що лізе з усіх куточків аеріруемих ємностей; вона означає перевищення СПАР (миючих засобів) і відповідно негативно впливає на бактерії, які очищають забруднену воду;
– ні з того, ні з сього потемніння активного мулу (бактерій); і замість того щоб осідати на дно споруд вони капризно піднімаються на поверхню і виносяться з споруд (швидше за все через використання дезінфектантів, хлорки це і відбувається);
– або навпаки освітлення активного мулу (концентрація бактерій зменшилася через відсутність припливу стічних вод) і при різкому наповненні водою свідчення очищення води не відповідають вимогам.
У досвідчених користувачів автономної каналізації вже назбиралася ціла колекція надзвичайних ситуацій. А місцеві ассінізаторщікі знають до них дорогу краще, ніж до себе додому.
Весь цей текст був необхідний, щоб показати, як важливо врегулювати подачу стічної води на очисні споруди, як по витраті води, так і за концентраціями домішок в них. Це досягається використанням спеціального обладнання і зв’язування його з загальним технологічним процесом.
Нашою компанією «Будинок Екології» були проведені, як нові автономні системи очищення стічних вод, так і реконструкції існуючих септиків. Нова система відповідає всім необхідним нормам – пройшла експертизу і отримала висновок санітарно-епідеміологічної служби. Застосовані сучасні комплектуючі, надійне обладнання, а також нові способи очищення стоків (запатентована Укрпатент).
Нові методи обробки каналізаційних вод дозволяють очищати сучасний стік з акумулюванням залпових скидів, поділом відходів і без перевантаження бактерій агресивними речовинами. Це все дає нормативно чисту воду і відсутність неприємних запахів.
Якщо вам необхідно виконати реконструкцію септика (локальних очисних споруд) – все це виконає фірма «Будинок Екології».
Проба води з аеріруемой ємності очисних споруд. При нормальній роботі видно коричневі пластівці активного мулу (бактерій), які через 15-30 хв осядуть на дно, і буде видна прозора очищена вода.