До нас надходили запити на прорахунок автономної каналізації житлових будинків, де на обігрів стоять конденсаційні котли (вони зараз популярні через високий ККД, який досягає до 109%). Прослухавши консультацію від фахівців з газового обладнання, господарі будинків дізнаються, що при роботі цього котла утворюється конденсат, який володіє слабокислими характеристиками. Його необхідно кудись зливати. І так як все, що зливається в будинку, в основному потрапляє в каналізацію, ми хочемо прояснити кілька моментів з цього приводу.

Характеристики конденсату. Виробники котлів дають вичерпну інформацію щодо складу конденсату. При роботі котла з’являються оксиди, які реагуючи з водяною парою, утворюють слабкі розчини вугільної та сірчаної кислот. Середня рН цих розчинів дорівнює 4. Для прикладу, водневий показник для яблучного соку рН = 3, для вина рН = 3,5, для пива рН = 4,5. Розчин конденсату на стільки слабокислий, що його можна без важких наслідків спробувати на смак (не рекомендується!). Для середньостатистичного будинку на 120-400 м2 і нашого клімату, в добу утворюється від 5 до 15 літрів конденсату.

Вплив конденсату на стічну воду. За рекомендаціями виробників котлів і водоканалів, дозволяється скидати конденсат в побутову каналізацію за умови розведення з побутовими стоками в пропорції за обсягом 1:25. З огляду на, що витрата води на 1 людину 150-250 л / добу, то це співвідношення буде близько 1:60 – 1: 100 і більше. Також можна взяти до уваги, що стічна вода після душових і пральних машин слабощелочная (через використання миючих засобів). І в результаті ці стоки нейтралізуються самі по собі. Головне передбачити розведення цих концентрацій, що здійснюється в Усреднітель і інших камерах автономних очисних споруд.

Висновок. Можна зливати конденсат в побутову каналізацію, якщо передбачено усереднення стоків за концентраціями.

Примітка. При використанні конденсаційного котла або каскаду котлів загальною потужністю понад 200 кВт необхідно ставити нейтралізатор конденсату. Виробники котлів з цього приводу дадуть рекомендації по цьому обладнанню. Якщо немає – ми Вам допоможемо.

Якщо у Вас виникнуть інші питання по автономної каналізації, телефонуйте нашим фахівцям «Будинок Екології» і ми з радістю дамо необхідні рекомендації.