В продовження попередньої статті, розвиваємо тему, яку воду можна скидати в автономну каналізацію. Це необхідно, тому що технологія автономної каналізації, як будь-яка інша технологія, підлаштована під певні умови роботи. Наприклад, для технології приготування борщу необхідно взяти певну кількість води і під це кількість води підбирати складові (картопля, морква, буряк, перець, сіль і т.д.) і дотримуватися умов приготування (час варіння кожного компонента, температуру, і не забуваємо про позитивні емоції). Так само в реакторі автономної каналізації, де проживають різноманітні мікроорганізми, для певної кількості стічної води необхідна певна концентрація іонів, молекул і час реакції для нормальної життєдіяльності цих бактерій-альтруїстів.

Характеристики стоків від регенерації фільтрів. Виробники водоочисного обладнання дають технічну інформацію по складу промивної води, кількості і частоти скидів. Візьмемо для прикладу житловий будинок, в якому проживає 4-6 чоловік, з нормою водоспоживання 1,0-1,5 м3 / добу. При середній забрудненості води ставлять на очистку фільтри, які промиваються 1 раз в 3 доби. Витрата промивної води 300 л. При пом’якшенні води регенерація зазвичай відбувається концентрованим розчином солі (іони Na ​​+, Cl-); після промивання іонообмінних фільтрів іони натрію заміщуються іонами кальцію і магнію, і відбувається скидання цього новоствореного сольового розчину (середня концентрація солей до 4000 мг / л). Раніше (і можливо на сьогоднішній день), при знезалізненні регенерація відбувалася перманганатом калію (марганцівка, KMnO4), який є сильним окислювачем і вбиває майже всі мікроорганізми (рекомендується застосовувати сучасні аераційні системи). Також можуть використовуватися інші реагенти (уточнюйте у виробника фільтрів).

Вплив промивної води на стічну воду. За вимогами санітарних норм і водоканалів, дозволяється скидати стічну воду в побутову каналізацію із середньою концентрацією солей 1000 мг / л, хлоридів 350 мг / л (по катіонів жорстких вимог немає). Це необхідно для нормального функціонування біологічних очисних споруд. Зараз в більшості випадків в приватному секторі застосовують біологічні автономні очисні споруди (септики, аераціонние реактори, біофільтри) і для них діють ті ж вимоги.

Якщо взяти наведений приклад на житловий будинок, то за 3 дні утворюється до 3,0 – 4,5 м3 стічної води і 300 л умовного розсолу. В середньому розбавлений стік вийти з концентрацією солей 600 – 900 мг / л. Самих хлоридів і то менше, до 350 мг / л. Але скидання розсолу відбувається миттєво (в порівнянні 3 днів зі скиданням протягом години) і немає розрахункового розведення промивної води зі стічними водами. Тим більше якщо промивка відбувається вночі або вдень, коли ніхто не використовує воду. Через перевищення солей мікроорганізми спочатку будуть відчувати себе пригнічено і скоро загинуть.

При скиданні сильних окислювачів (марганцівка, хлорка) в каналізацію бактерії ще швидше «підуть на пенсію», в результаті вийти на виході з очисних споруд не чиста вода, а навпаки ще більше забруднена – через проскакування мертвих мікроорганізмів з водою.

Висновок. Зливати стоки від промивки фільтрів в загальну каналізацію можна при рівномірній подачі розчинів на очисні споруди (необхідно ставити накопичувальну ємність і насос періодичної відкачування) і дотриманні допустимої концентрації солей. В іншому випадку передбачити окремий трубопровід (зі скиданням у дренажний колодязь, накопичувальну ємність і т.д.).

Якщо у Вас виникнуть інші питання по автономної каналізації, телефонуйте нашим фахівцям «Будинок Екології» і ми з радістю дамо необхідні рекомендації.