Коли Ви вдома користуєтеся водою – помили посуд, прийняли душ, сходили в туалет, – вона забруднюється і вже не придатна для вторинного користування. Її необхідно очистити від забруднень, перш ніж використовувати повторно або викинути в навколишнє середовище. Ці забруднені води, їх кваліфікують як господарсько-побутові, очищають спочатку від грубого сміття, а більш тонке очищення відбувається за допомогою мікроорганізмів.

Світ мікроорганізмів Вашої автономної каналізації представлений колосальним різноманітністю живих істот – це бактерії, гриби, водорості, найпростіші, черви, коловертки і навіть комахи. Кожна ланка виконує свою функцію в харчовому ланцюжку. Наявність або відсутність певних видів організмів показує на якісну або незадовільну роботу очисних споруд каналізації.

Бактеріям належить основна роль в очищенні стічних вод. Вони засвоюють з води розчинені, колоїдні і зважені речовини, які забруднюють воду. Найбільш популярні пологи Zoogloea ramigera, Pseudomonas, Bacterium, Micrococcus, Sarcina, Bacillus і ін. Бактерії в більшій мірі, ніж інші мікро- і макроорганізм, здатні пристосовуватися до несприятливих умов. Якщо Ви викинете в каналізацію токсичні для мікроорганізмів речовини (великі концентрації хлорки, миючих засобів, масла, фарби і ін.) Єдиними мешканцями автономної каналізації часто залишаються бактерії.

Гриби теж забирають з води органічні забруднення, вони навіть здатні засвоювати деякі трудноокісляемие і токсичні сполуки. На очисних спорудах найчастіше зустрічаються в основному цвілеві гриби, такі як Fusarium, Nematosporangium і ін. Масове розвиток грибів ускладнює технологічні процеси відділення мікроорганізмів від води, з цього – небажано. Вітається лише невелика їх кількість.

Водорості в автономної каналізації зустрічаються рідко, в основному вони живуть в ставках, озерах, річках. Являють собою різні види фітопланктону.

Найпростіші допомагають в очищенні стічних вод, перш за все в тому, що, харчуючись бактеріями і зваженими речовинами, вони сприяють освітленню води і обмежують кількість бактерій. Їх представниками є саркодові (Amoeba, Pelomyxa palustris, Arcella, Centropyxis), жгутикові (Mastigophora, Oicomonas, Bodo) і інфузорії (Paramecium caudatum, Litonotus fasciola, Cyclidium, Oxytricha). Найпростіші також виконують функцію індикаторів – з розвитку певних форм можна судити про якість очищення стічних вод.

Черви і коловертки стоять на наступній сходинці харчового ланцюжка – вони поїдають бактерії, найпростіших і зважені у воді речовини. Популярні в автономної каналізації черви Oligochaeta, Polychaeta, Nematoda, а також коловертки – Philodina roseola, Rotatoria, Cathypna luna. Вони дуже чутливі до зміни складу стічних вод і в аварійних випадках гинуть першими.

При правильній роботі очисних споруд проглядається різноманітність мікроорганізмів, які допомагають очищати стічну воду.

Ця стаття була написана для загального ознайомлення з флорою та фауною очисних споруд та важливості дотримання правильного користування каналізацією.

Нашою компанією «Будинок Екології» були проведені, як нові автономні системи очищення стічних вод, так і реконструкції існуючих септиків. Нова система відповідає всім необхідним нормам – пройшла експертизу і отримала висновок санітарно-епідеміологічної служби. Застосовані сучасні комплектуючі, надійне обладнання, а також нові способи очищення стоків (запатентована Укрпатент).

Нові методи обробки каналізаційних вод дозволяють очищати сучасний стік з акумулюванням залпових скидів, поділом відходів і без перевантаження бактерій агресивними речовинами. Це все дає нормативно чисту воду і відсутність неприємних запахів.