У нас часто замовники запитують про ситуацію з нерівномірною подачею стічних вод на очисні споруди каналізації. Як бути якщо водою користуються не постійно? З ранку і ввечері, коли всі вдома, витрата води великий, вдень зовсім небагато, а вночі взагалі немає (або навпаки, якщо Ви «сова» і ведете нічний спосіб життя). Також, в гостьові дні витрата різко збільшується через велику кількість людей, а в період відпусток взагалі нікого немає вдома. В автономній каналізації живуть бактерії, які очищають стічні води і їм необхідна подача, як органічної субстанції (забруднення) так і кисню (повітря). Як же налаштувати очисне обладнання, щоб створити сприятливі умови для бактерій і відповідно отримати стабільну очищення води?

Перше врегулювання витрати води відбувається в камері усереднення. У ній стічна вода усредняется як по витраті води, так і за концентраціями забруднень. Добові нерівномірності в основному і регулюються в камері усереднення.

Друге, і дуже важливе, врегулювання витрати забруднених вод відбувається за допомогою автоматики очисних споруд. У приймальних камерах стоять датчики, які відстежують надходження стічної води в автономну каналізацію. При проектному (середньому) витраті води система працює в нормальному режимі. При надходженні води більше норми включається форсований режим, який короткочасно збільшує продуктивність автономної каналізації. А при значному зменшенні подачі стічної води – включається економний режим, при якому зменшується споживання електроенергії на подачу повітря і при цьому бактерії не відчувають нестачу органічних субстанцій.

Неоднорідність і разновремённость подачі стічної води в автономну каналізацію повинні бути враховані в конструкції очисних споруд і режимах очищення.

Нашою компанією «Будинок Екології» були проведені, як нові автономні системи очищення стічних вод, так і реконструкції існуючих септиків. Нова система відповідає всім необхідним нормам – пройшла експертизу і отримала висновок санітарно-епідеміологічної служби. Застосовані сучасні комплектуючі, надійне обладнання, а також нові способи очищення стоків (запатентована Укрпатент).

Нові методи обробки каналізаційних вод дозволяють очищати сучасний стік з акумулюванням залпових скидів, поділом відходів і без перевантаження бактерій агресивними речовинами. Це все дає нормативно чисту воду і відсутність неприємних запахів.