Часто чуємо питання від власників кафе, ресторанів, підприємств, де є столові або мінікухні – чи варто ставити на каналізацію жироуловлювачі і як їх підбирати. Все таки вода від мийок виходить не зовсім чиста, і виникають питання як з практичної точки зранія, так і з екологічної.

Характеристика стоків від мийок. В процесі миття столового посуду або промислового обладнання від харчових виробництв утворюється стік містить крім води миючі засоби, жири, залишки їжі та інші органічні забруднення (білки, вуглеводи в різних комбінаціях), а також бувають мінеральні забруднення (пісок, глина). Основним забрудненням є жир, який присутній в розчиненої і нерозчиненій формі. Перед скиданням у загальну каналізацію необхідно прибрати велику його частину.

Вплив стоків від мийок на каналізацію. З практичної точки зору стоки містять жири, проходячи по трубах, залишають на їх стінках жирову плівку, яка стає все товщі, звужуючи просвіт каналізації, а згодом може утворити пробку, повністю закупорюють трубопровід. Це загрожує великим ремонтом і зупинкою мийного обладнання. З екологічної точки зору жиросодержащие стоки становлять велику загрозу для навколишнього середовища, і наглядові органи приділяють питанням очищення стічних вод від жирових забруднень все більш пильну увагу.

Висновок. При наявності мийок посуду або обладнання харчового виробництва необхідно ставити жироуловлювачі. Це запобіжить забивання каналізації і зробить наступні ступені очищення стічних вод працездатними.

Примітка. Принцип жировловлювача заснований на гравітаційному відділенні забруднень, тобто відокремлюються тільки нерозчинні жири і залишки їжі. Для видалення розчинених жирів необхідно застосовувати фізико-хімічні методи відділення (відстійники, флотатори). Також для часткового розщеплення накопичених жирів застосовують біопрепарати.

Якщо у Вас виникнуть питання по жировловлювача, телефонуйте нашим фахівцям «Будинок Екології» і ми з радістю дамо необхідні рекомендації по їх підбору.