У наш час все будівельники знають збірні залізобетонні вироби (ЗБВ) і з радістю застосовують їх у своїй справі. Використання даного будівельного продукту не викликає сумнівів, так як йому в категорії «надійність / вартість» немає рівних. Ось деякі його гідності – довговічність, низька вартість, пожежостійкість, технологічність (нескладно при бетонуванні одержувати будь-яку форму конструкції), хімічна та біологічна стійкість (при використанні певних присадок і покриттів), висока опірність статичним і динамічним навантаженням і ін.

Цей композиційний матеріал з’явився на початку ХІХ століття, але офіційно задокументований в 1867 р патентом Ж. Моньє, якого часто вважають «автором» залізобетону. На початку ХХ століття з’явилися перші стандарти і норми по ЗБВ. І на сьогоднішній день відбуваються вдосконалення цього матеріалу – використання спеціальних присадок, нанесення довговічних покриттів, заміна сталевих прутів на композитну арматуру …

В очисних спорудах каналізації часто застосовують ЗБВ, як збірні елементи, так і монолітні. Також і ми, компанія «Будинок Екології», застосовуємо збірні ЗБВ при витраті стічних вод від 5,0 до 38,0 м3 / добу (25-170 осіб), а монолітні ЗБВ при витраті стічних вод від 38,0 до 700,0 м3 / добу (170-3200 чоловік).

В Україні все бетонні та залізобетонні каналізаційні колодязі відповідають ДСТУ Б В.2.6-106: 2010 року (на основі ГОСТ 8020-90). Кільця для колодязів роблять з внутрішнім діаметром від 700 до 2500 мм і висотою від 290 до 1190 мм, що дає розгулятися фантазії проектанта (чиї роботи нерідко змушують посміхатися бувалих будівельників). Для цих кілець передбачені днища, плити перекриття, опорні кільця і ​​плити. Все передбачено, тільки бери й роби.

Нашою компанією «Будинок Екології» були проведені, як нові автономні системи очищення стічних вод, так і реконструкції існуючих септиків. Нова система відповідає всім необхідним нормам – пройшла експертизу і отримала висновок санітарно-епідеміологічної служби. Застосовані сучасні комплектуючі, надійне обладнання, а також нові способи очищення стоків (запатентована Укрпатент).

Нові методи обробки каналізаційних вод дозволяють очищати сучасний стік з акумулюванням залпових скидів, поділом відходів і без перевантаження бактерій агресивними речовинами. Це все дає нормативно чисту воду і відсутність неприємних запахів.