«Великі ідеї приходять, коли світ має потребу в них»

Остін Фелпс, письменник ХІХ століття, помітив цю причинно-наслідковий зв’язок, хоча вона з’явилася разом з людством.

Всі досягнення людства ми маємо завдяки їх необхідності, це стосується і охорони навколишнього середовища. Ця дисципліна була організована через стрімкої промислової революції і згодом науково-технічного прогресу. В процесі виробництва благ сучасної цивілізації утворювалися відходи, які природа не встигала переробити, як людство швидко їх виробляло.

У сучасному каналізаційному стоці від житлових будинків міститися речовини не природні для навколишнього нас середовища (СПАР, жири, нафтопродукти та ін.). А також набагато перевищені концентрації біогенних і хімічних сполук (ГПК, БПК, азотні і фосфорні сполуки, а також ін.). У стоці від промислових підприємств можна зустріти всю таблицю Менделєєва в різних комбінаціях і концентраціях.

Всі ці сполуки, в даному випадку їх можна назвати забруднення, потрібно відокремити від води або перетворити їх на нетоксичні речовини. З цією метою придумані спеціалізовані обладнання та споруди – автономна каналізація. Для стічної води з конкретними забрудненнями і їх концентраціями проектується певна автономна каналізація.

Від житлових будинків випливають господарсько-побутові стічні води, які вже вивчені і є середньостатистичні дані по складу і концентрацій забруднень. У різних країнах з різною культурою водоспоживання ці дані різні. Для нашого регіону ще при Радянському Союзі був написаний СНиП 2.04.03-85 «Каналізація. Зовнішні мережі та споруди ». Він став основою для сучасного зведення норм по каналізації – ДБН В.2.5-75 2013, а також для наших сусідів ТКП 45-4.01-56-2012 (Білорусь), СП 32.13330.2012 (Росія), СН РК 4.01-03-2011 (Казахстан). Згідно з цими документами прийняті усереднені концентрації забруднень від міст. Але при очищенні стічних вод від групи будинків, баз відпочинку, ресторанних комплексів і тим більше від окремо розташованих будинків, стикаємося з проблемою різних концентрацій забруднень.

Виробники станцій очищення стічних вод в технічному паспорті вказують нормативні значення забруднень в стічній воді і в очищеній воді. При недотриманні нормативних значень на вході в автономну каналізацію отримаємо ненормативні значення і на виході, в очищеній воді. Виходить для кожного окремого каналізувати об’єкта необхідно робити окремий проект каналізації. І це ще ускладнюється зміною з часом – використання різних миючих засобів, пікові скиди води (ранок, вечір, гостьові дні), відсутність води (день, ніч, відпустки).

У проекті автономної каналізації повинно бути враховано надходження на очисні споруди ненормативних стічних вод, а також нерівномірний їх приплив. Для різних груп водоспоживачів будуть змінюватися обсяги камер автономної каналізації, це потрібно розуміти.

Нашою компанією «Будинок Екології» були проведені, як нові автономні системи очищення стічних вод, так і реконструкції існуючих септиків. Нова система відповідає всім необхідним нормам – пройшла експертизу і отримала висновок санітарно-епідеміологічної служби. Застосовані сучасні комплектуючі, надійне обладнання, а також нові способи очищення стоків (запатентована Укрпатент).

Нові методи обробки каналізаційних вод дозволяють очищати сучасний стік з акумулюванням залпових скидів, поділом відходів і без перевантаження бактерій агресивними речовинами. Це все дає нормативно чисту воду і відсутність неприємних запахів.